میکرومولدها

– تولیدکننده‌های دومنظوره میکرو:
مصرف انرژی بهینه‌سازی شده

MHCPlateral-prodottiدر حال حاضر، سیستم‌های تولیدکننده دومنظوره‌ی میکرو یکی از کارآمدترین روش‌های تولید حرارت و برق از سوخت‌های فسیلی است. سیستم تولیدکننده دومنظوره‌ی میکرو گازی AISIN (MCHP) به‌طور هم‌زمان انرژی الکتریکی و حرارتی را در همان سایت کاربری تولید می‌کند. این بدان معناست که هیچ‌گونه اتلافی وجود ندارد و از انرژی پاک گاز (گاز طبیعی یا LPG) استفاده می‌کند.موتور اندوترمیک که به‌طور خاص طراحی و بر اساس تجربه TOYOTA تولیدشده، یک ژنراتور سینکرون را می‌گرداند. این ژنراتور می‌تواند تا 6 کیلووات برق را تولید کند و هم‌زمان بااینکه نیازهای کاربر را به‌طور آنی پاسخ می‌دهد با استفاده از تکنولوژی مدرن خود، امکان بازیابی حرارتی که توسط موتور اتلاف می‌شود را فراهم می‌کند و توانی معادل 11.7kW را دارا می‌باشد و می‌تواند برای گرم کردن آب تا دمای 65oC (برای استفاده خانگی، اهداف گرمایش عمومی، گرمایش استخرها و گرمایش مجدد سیستم‌های تهویه مطبوعِ بزرگ مانند واحدهای تصفیه هوا برای محل‌های بزرگ) مورداستفاده قرار گیرد.

 

 

مزایا

lateral-ghpاقتصادی – طراحی‌شده برای کاهش تلفات به حداقل مقدار ممکن: سیستم تولیدکننده‌ی دومنظوره‌ی میکرو AISIN تقریباً کل منبع انرژی اولیه را به انرژی الکتریکی و گرما تبدیل می‌کند. راندمان کلی آن 85٪ است؛ درنتیجه، گاز طبیعی یا LPG به بهترین نحو مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. – کاهش هزینه: اصل تولید دومنظوره این امکان را فراهم می‌سازد که گرما از طریق همان مکانیزمی که برق تولید می‌کند، بدست آید لذا می‌توان با صرف هزینه مربوط به یک واحد، از دو منبعِ انرژی بهره برد. – قابلیت اطمینان موتور اندوترمیکTOYOTA ، که به‌طور خاص طراحی‌شده و تأثیر مثبتی بر هزینه‌های عملیاتی دارد: می‌توان به بیش از 40،000 ساعت عملیات با حداقل تعمیر و نگهداری معمول و هزینه‌های کم اضافی، دست‌یافت. تعویض فیلترهای معمولی و اتصالات سیستم جرقه‌زنی هر 10،000 ساعت و تعویض کامل روغن و خدمات موتور در هر 30،000 ساعت انجام می‌شود. اکولوژی MCHP به مسئله آلودگی زیست‌محیطی، با خبرهای خوبی برای محیط‌زیست پاسخ می‌دهد: – کاهش 40 درصدی در انتشار گاز Co2 نسبت به تولید استاندارد سیستم‌های جداگانه برق و گرمایش. استفاده گسترده از سیستم‌های تولیدکننده‌ی دومنظوره AISINTساخت نیروگاه‌های توان و نیروگاه‌های هسته‌ای را غیرضروری خواهد ساخت درحالی‌ که هم‌زمان مسئله انتشار مواد سمی و غلظت عوامل آلاینده را حل می‌کند. عملکرد قدرت اصلی MCHP انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌ی آن است. دو حالت عملکردی این امکان را می‌دهد که این وسیله به‌طور کامل برای هر نیازی مناسب باشد. علاوه بر این، ادغام آن با سایر سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی (نیروگاه‌های فتوولتائیک و سیستم‌های حرارت خورشیدی) همیشه امکان‌پذیر است. خروجی قابل تنظیم هنگامی‌که در این حالت عملیاتی قرار دارد، سیستم تولیدکننده‌ی دومنظوره‌ی میکرو AISIN خروجی برق تولیدی قابل تنظیمی دارد، یعنی توان تغذیه از طریق اینوِرتِر و بر اساس میزان تقاضای برقِ کاربر در آن لحظه، در بین محدوده 0.3kW تا 6kW قابل‌تغییر است.همچنین حرارت بازیابی که قابل‌تغییر است نیز به مخزن ذخیره‌سازی مربوط به سیستم تولید حرارت منتقل می‌شود. کنترل حرارت در هنگام کارکرد در این حالت عملیاتی، سیستم تولیدکننده‌ی دومنظوره‌ی میکروAISIN ، حداکثر توان الکتریکی (6kW) و حرارتی (11.7kW) خود را تولید می‌کند. عملیات پروانه‌ای براساس میزان تقاضای حرارتی ساختمان از طریق یک ترموستات خاص که در مخزنِ ذخیره‌سازی سیستم گرمایشی قرار دارد، کنترل می‌شود. هرگونه جریان اضافی استفاده‌نشده که به‌خودی‌خود استفاده نمی‌شود، بر اساس قرارداد اندازه‌گیری خالص به خط توان ارسال می‌شود.

تکنولوژی

lateral-ghp2مدیریت برق تولیدشده AISIN MCHP توسط الکترونیک پیشرفته‌ای پشتیبانی می‌شود که رابط کاربری را ساده کرده و ملزومات تعمیر و نگهداری را به اجزای اندوترمیک محدود کرده است. درواقع، مونتاژ ژنراتور- اینورتر نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد.توان الکتریکی تولیدشده توسط سیستم تولیدکننده دومنظوره‌ی میکرو، به‌طور کیفی برابر با توان خطی است. ایمنی و کنترل اتصالات موازی با استفاده از دستگاه‌های الکتریکی تضمین‌شده است که این واحد توان بدان نیاز دارد و در پنل الکتریکی برای اتصالات موازی عرضه‌شده با محصول نصب‌شده است.تکنولوژی IGBT اینورتر حداکثر حفاظت در برابر نوسانات ولتاژ و فرکانس را، که برای هر وسیله‌ای بسیار مخرب است، تضمین می‌کند.سیستم را می‌توان با یک کیت اختیاری ضد خاموشی ادغام کرد که به دستگاه اجازه می‌دهد حتی در صورت قطع برق (تنها حالت خروجی مدولاسیون) به کار خود ادامه دهد. مدیریت حرارت تولیدشده سیستم تولیدکننده‌ی دومنظوره‌ی میکرو AISIN انرژی حرارتی را با بازیابی گرمای خنک‌کننده، گاز خروجی و موتور تولید می‌کند. این گرما از طریق یک مبدل حرارتی با راندمان بالا به آب منتقل می‌شود.بسته به حالت انتخاب‌شده، سیستم مدیریت واحد، شروع به کارِ موتور را کنترل می‌کند و از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند و اجازه می‌دهد موتور همیشه در دمای ایمن کار کند.

 

عملکرد

lateral-mchp2عملکرد قدرت اصلی MCHP انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌ی آن است. دو مود عملکردی این امکان را می‌دهد که این وسیله به‌طور کامل برای هر نیازی مناسب باشد. علاوه بر این، ادغام آن با سایر سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی (نیروگاه‌های فتوولتائیک و سیستم‌های حرارت خورشیدی) همیشه امکان‌پذیر است. خروجی قابل تنظیم: هنگامی‌که در این حالت عملیاتی قرار دارد، سیستم تولیدکننده‌ی دومنظوره‌ی میکرو AISIN خروجی برق تولیدی قابل تنظیمی دارد، یعنی توان تغذیه از طریق اینوِرتِر و بر اساس میزان تقاضای برقِ کاربر در آن لحظه، در بین محدوده 0.3kW تا 6kW قابل‌تغییر است.همچنین حرارت بازیابی که قابل‌تغییر است نیز به مخزن ذخیره‌سازی مربوط به سیستم تولید حرارت منتقل می‌شود. کنترل حرارت: در هنگام کارکرد در این حالت عملیاتی، سیستم تولیدکننده‌ی دومنظوره‌ی میکروAISIN ، حداکثر توان الکتریکی (6kW) و حرارتی (11.7kW) خود را تولید می‌کند. عملیات پروانه‌ای براساس میزان تقاضای حرارتی ساختمان از طریق یک ترموستات خاص که در مخزنِ ذخیره‌سازی سیستم گرمایشی قرار دارد، کنترل می‌شود. هرگونه جریان اضافی استفاده‌نشده که به‌خودی‌خود استفاده نمی‌شود، بر اساس قرارداد اندازه‌گیری خالص به خط توان ارسال می‌شود.